Lūdzu, atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Izskatās, ka Jūsu pārlūkprogramma vairs netiek atbalstīta. Lūdzu, atjauniniet pārlūkprogrammu, lai iegūtu drošāku un efektīvāku pārlūkošanas pieredzi.


Lūdzu, izmantojiet vienu no šīm pārlūkprogrammām:

Itella LatviaItella Latvia

Ilgtspējīga attīstība: ceļā uz zaļāku nākotni

Itella Ilgtspējīga attīstība

Ilgtspējīga attīstība: ceļā uz zaļāku nākotni

Bites mostas agri, pat pirms saullēkta, un visu dienu vāc ziedputekšņus un nektāru, līdz saule sāk rietēt. Tomēr visiespaidīgākais nav to garais darba laiks, bet gan ietekme, ko bites atstāj savā ceļā. Tās ražo 1/3 no mūsu kopējā pārtikas piedāvājuma, apputeksnējot neskaitāmus augļkokus, dārzājus un riekstu kokus, kā arī ietekmē pusi no pasaules augu eļļām, šķiedrvielām (piemēram, kokvilnu) un citām izejvielām. Tas ir kaut kas tik iedvesmojošs un fundamentāls, ka iedvesmo būt efektīvākiem arī mūs.

Pirmkārt, bišu darba efektivitāte ir iedvesmojoša. Ceļā no zieda uz medus šūnu atpakaļ stropā, netiek veiktas liekas kustības. Un, atrodoties ceļā starp ziediem, bites apputeksnē tos kultūraugus, kas mums nodrošina pārtiku. Mazāk zināms, bet bites arī sargā augsnes kvalitāti un novērš augsnes eroziju, kas savukārt ir svarīgi, lai cilvēkiem būtu tīra ūdensapgāde, lai tiktu novērsti plūdi un neietu bojā ūdenī mītošie organismi. Bites ar savu ikdienas darbu veicina visu šo mērķu sasniegšanu.

Loģistikas nozarē mēs strādājam līdzīgi – pārvietojamies no vienas vietas uz otru, lai savāktu un atbildīgi piegādātu jūsu sūtījumus. Mēs to darām pēc iespējas efektīvāk un ar pēc iespējas mazāku emisiju daudzumu, lai palīdzētu uzturēt tīrāku gaisu un līdz ar to, arī mūsu planētu.

Darbs, ko bites dara ikdienā, ir visai iespaidīgs, taču zinātnieku pētījumi iek domāt, ka bites savu labo darbu planētai dara jau vairāk nekā 100 miljonus gadu. Tādēļ vēl viena atziņa, ko mēs varam mācīties no bitēm, ir lojalitāte.

Itellā mēs strādājam jau 20 gadus. Salīdzinājumā ar bitēm, protams, tas nav ilgi, tomēr visu šo laiku esam pavadījuši, nepārtraukti krājot pieredzi, lai mēs jau varētu būt ceļā jau brīdī, kad jūs saprotat, ka esam vajadzīgi.

Protams, nekas no bišu darba apbrīnojamās efektivitātes nebūtu iespējams, ja bites strādātu pašas par sevi, atsevišķi. Lai arī katra atsevišķa bitīte ir pazīstama kā krietns strādnieks, tikai kopā bites ir stiprākas, organizētākas un efektīvākas. Stropi nevar iztikt bez komandas darba, tādēļ bites dzīvo kolonijās. Bišu stropa piemērs ilustrē komandas darba nozīmi.

Lai arī Itellā mums ir ļoti daudz individuālu pieredzējušu profesionāļu, mūsu spēks ir tajā, ka mūsu cilvēki veido un uztur spēcīgas komandas, kuru ietvaros dalāmies savās zināšanās, idejās un atziņās. Tas ļauj mums nodrošināt jums visaugstāko servisa kvalitāti.

Tomēr, lai arī bites uzskatām par paraugu, kam līdzināties efektivitātē, mūsu darbs ietekmē arī viņu dzīvi. Nesaudzīgas cilvēku darbības rezultātā bites var izmirt. Loģistikas nozare ir trešā lielākā izplūdes gāzu emitētāja pasaulē, veidojot 23% no visām emisijām, tiešā veidā veicina tā saucamo siltumnīcas efektu.

Lai Itella būtu draudzīga – ne tikai cilvēkiem, bet arī planētai un bitēm – mums kā daļai no Posti grupas ir nosprausts mērķis līdz 2030. gadam kļūt par nulles oglekļa izmešu uzņēmumu.

Lai sasniegtu šo mērķi, mēs veicam dažādus pasākumus: optimizējam transporta maršrutu loģistiku, izmantojam degvielu, kas ražota no atjaunojamām izejvielām, un pakāpeniski pieņemam patiešām ilgtspējīgus risinājumus, kā elektriskos kravas mikroautobusus.

Itella ir ceļā uz zaļāku nākotni.