Posti investē savā Baltijas paku sūtījumu uzņēmējdarbībā: Igaunijā sākas jaunā loģistikas centra būvniecība

Igaunijā būvējamais loģistikas centrs Itella ir liels ieguldījums Posti Baltijas paku sūtījumu uzņēmējdarbībā. Kad jaunā vienība Raes pagastā būs pabeigta, tā kļūs par vienu no lielākajiem Posti šķirošanas centriem Baltijā.

Būvdarbi 3 hektāru platībā sākas 2024. gada maija sākumā. Loģistikas centrs būs aptuveni 7500 kvadrātmetru liels, un paredzams, ka tas būs gatavs lietošanai 2025. gada sākumā. Objekts nākotnē ļaus papildus paplašināt termināli līdz 2400 m2.

Tas ir ievērojams ieguldījums Posti paku sūtījumu uzņēmējdarbībā Igaunijā, jo kopējās investīcijas ir ap 14 miljoniem eiro.

Klientu apkalpošana, nodrošinot ātrās un uzticamās paku piegādes

“Pēc mūsu aplēsēm pieaugums tiešsaistes iepirkšanās paradumos Igaunijā joprojām ir spēcīgs, kā arī paku termināļi ir populāri kā visvēlamākā piegādes metode. Tā kā mūsu paku pārkraušanas kapacitāte ar jauno centru gandrīz trīskāršosies, mēs nodrošināsim kvalitātes līdera pozīcijas saglabāšanu pat noslogotākajās iepirkšanās brīvdienās,” stāsta par Itella darbību Baltijā atbildīgais Ģedimins Mikuss (Gediminas Mickus).

Itella apkalpo elektroniskās tirdzniecības klientus Igaunijā, izmantojot Smartpost paku termināļus. Kā viens no ieteicamākajiem Igaunijas pakalpojumiem nesen tika izvēlēts Smartpost. Uz Smartpost paku termināļiem piegādāto paku skaits nemitīgi pieaug, jo paku skaits, ko Igaunijas iedzīvotāji pasūta uz paku termināļiem, pēdējo 12 mēnešu laikā pieaudzis par 17% (pēc Igaunijas elektroniskās tirdzniecības savienības datiem).

Ilgtspējīgas paku šķirošanas darbības, galveno uzmanību pievēršot darbinieku pieredzei

Līdz ar jaunā centra izbūvi pieaugs Itella paku procesu automatizācijas līmenis, būtiski pieaugs arī paku šķirošanas kapacitāte. Centra pamatā ir viedās mājas koncepcija. Tas nozīmē, ka ēkas sensoru sistēma ļauj attālināti kontrolēt un nepārtraukti uzraudzīt, piemēram, energoefektivitāti.

Centru raksturo arī ievērojama elektromobiļu uzlādes spēja.

“Jaunajam centram būs kapacitāte uzlādēt līdz 82 elektromobiļiem, un mēs to īstenosim pa posmiem līdz 2030. gadam. Tas palīdzēs mums sasniegt Posti vērienīgos nulles oglekļa emisiju mērķus. Centru esam plānojuši ar mērķi uzlabot darbinieku pieredzi un uzturēt augstus darba drošības standartus,” sacīja operāciju vadītājs Itella Igaunijā Ērihs Jēriks (Erich Jeerik).

Būvniecību veic Igaunijas būvuzņēmums NOBE.

NOBE būvniecības direktors un valdes loceklis Prīts Nigols (Priit Nigols) sacīja, ka NOBE inženieri vienmēr ir iedvesmojušies no inovatīviem un tālredzīgiem projektiem.

“Esam priecīgi un pateicīgi, ka Itella izvēlējusies mūs par savu partneri jaunajam loģistikas centram. Mūsu ilgā pieredze līdzīgu objektu būvniecībā ļauj mums piedāvāt elastību un efektivitāti visā būvniecības procesā, kā arī ātrās pabeigšanas garantiju,” apstiprināja Nigols.


Vairāk jaunumu