Lūdzu, atjauniniet savu pārlūkprogrammu

Izskatās, ka Jūsu pārlūkprogramma vairs netiek atbalstīta. Lūdzu, atjauniniet pārlūkprogrammu, lai iegūtu drošāku un efektīvāku pārlūkošanas pieredzi.


Lūdzu, izmantojiet vienu no šīm pārlūkprogrammām:

Itella LatviaItella Latvia

Kas jāņem vērā pasta sūtījumu saņēmējiem no Apvienotās Karalistes (AK)?

Informācija un palīdzība
Kas jāņem vērā pasta sūtījumu saņēmējiem no Apvienotās Karalistes (AK)?
Kategorija: Sūtījuma izsekošana un piegāde

No 2021.gada 1.janvāra uz sūtījumu saņemšanu no AK pa pastu vai kurjerpastu attieksies tādi paši nosacījumi, kā uz jebkuru nekomerciālu vai komerciālu pasta sūtījumu, kas tiek sūtīts uz Latviju no valsts, kas atrodas ārpus ES.

Nekomerciāli sūtījumi

Sūtījumu, ko privātpersona no AK sūtīs citai privātpersonai Latvijā, atbrīvos no muitas nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa (PNV), ja sūtījuma vērtība nepārsniegs 45 eiro un ar nosacījumu, ka minētais sūtījums nav komerciāls (svarīgi! – preču iegāde interneta veikalā ir komerciāls sūtījums).

Ja nekomerciāla sūtījuma preču vērtība pārsniegs 45 eiro, saņēmējam būs jāmaksā muitas nodoklis un PVN. Ja sūtījumā būs akcīzes preces, papildus būs jāmaksā arī akcīzes nodoklis. Nodokļu summa, kas saņēmējam jāsamaksā par precēm, kuru vērtība pārsniedz 45 eiro, tiek aprēķināta, elektroniski aizpildot un iesniedzot muitai importa deklarāciju par pasta sūtījumiem. https://www.vid.gov.lv/lv/nekomerciali-sutijumi

Komerciāli sūtījumi

No 2021.gada 1.janvāra līdz 2021.gada 30.jūnijam nelielas vērtības komerciālu sūtījumu, piemēram, interneta veikalā iegādātu preci, ko privātpersona saņems no AK,  atbrīvos no:

  • muitas nodokļa – ja preču vērtība sūtījumā nepārsniegs 150 eiro;
  • PVN – ja preču vērtība sūtījumā nepārsniegs 22 eiro.

Ja kopējā preču vērtība sūtījumā pārsniegs 22 eiro, bet nepārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā PVN. Savukārt, ja preču vērtība sūtījumā pārsniegs 150 eiro, būs jāmaksā muitas nodoklis un PVN.

Aicinām iepazīties ar informāciju par deklarāciju iesniegšanu un sūtījumu saņemšanu VID mājaslapas sadaļā Muita > Pasta sūtījumi

Izsmeļoša informācija saņēmējiem saistībā ar Brexit ir atrodama VID mājas lapā 

Prezentācija par pasta sūtījumiem atrodama šeit